تاثیر داروی گیاهی بر آسم


ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تاثیر داروی گیاهی بر آسم


به سمت داروهای گیاهی روی می آورند و تصور می کنند این داروها سبب بهبود آنها می گردد. از بین درمانهای رایج موجود می توان به داروهای گیاهی ،رژیم های غذایی ، طب سوزنی ، کایروپرکتیس و ماساژتراپی ، بیوفیدبک، هومیوپاتی، تغذیه و بوتانیکال اشاره نمود.
آیا داروی گیاهی طبیعی برای برطرف کردن آسم وجود دارد؟
داروهای طبیعی متعددی برای درمان علائم آسم ذکر گردیده اند. اگرچه به دلیل محدودیت موجود در رابطه با مطالعات انجام شده جهت بررسی تاثیر این داروها، تاثیر و بی ضرر بودن این داروها ثابت نگردیده است.
در زیر مثالهایی از این درمانها ذکر گردیده است:
گیاهان طبیعی و رژیم های غذایی
گیاهان و ترکیبات مختلفی در درمان آسم بکار رفته است. ولی هیچیک بطور قطع نشان داده نشده که مفید باشند. لذا توصیه نمی گردند. مطالعات دیگر به منیزیم ، اسیدهای چرب امگا 3 ، و ترکیبات آنتی اکسیدان نظیر ویتامین C وE توجه نموده اند. اگرچه شواهد کافی برای توصیه آنها وجود ندارد.
یوگا
استرس می تواند سبب تریگر علائم آسم گردد. ورزش های تنفسی یوگا می توانند در انجام تنفس و نیز برطرف کردن استرس کمک نمایند.
رژیم آسمی
درصورت آلرژی غذایی ، اجتناب از غذاهایی که می توانند سبب ایجاد حمله آلرژی شوند می تواند سبب بهبود بعضی علاءم گردد.
طب سوزنی
درحالی که بعضی از مبتلایان به آسم ، این روش را در کاهش حملات آسم و بهبود تنفس موثر دانسته اند ولی نتایج مطالعات قطعی نبوده اند.
بیو فیدبک
آموزش برای کنترل ضربان قلب در کنار درمان های دیگر می تواند مفید باشدولی برای تایید آن نیاز به مطالعات بیشتر وجود دارد.

آیا استفاده از داروهای گیاهی بی خطر می باشد؟
بیشتر افراد تصور می کنند که استفاده از داروهای طبیعی در آسم ، بی خطر می باشد. اگرچه بسیاری از این داروها بطور کامل آزمایش نشده اند و FDA آنها را به همان روشی که برای داروها ، متداول می باشد ارزیابی و تایید نمی کند. بعضی گیاهان مورد استفاده در درمان آسم ، با داروهای دیگر واکنش نشان می دهند. برای مثالGinkgo biloba  که توسط بعضی افراد برای کاهش التهاب در ریه ها استفاده می گردد، می تواند سبب مشکلات خونریزی دهنده در افراد و نیز سبب رقیق شدن خون گردد. ریشه شیرین بیان که بعضی تصور می کنند سبب آرامش بخشیدن به ریه در افراد آسمی می گردد ، می تواند فشار خون را افزایش دهد. افدرا بعنوان گشادکننده برونش استفاده گردیده است ولی بدلیل عوارض جدی از قبیل مرگ توصیه نمی گردد.
مشاوره با پزشک قبل از استفاده از این داروها بسیار ضرورت دارد. بعضی از این داروها می توانند سبب تشدید آسم یا اختلالات سیستمیک جدی شوند و یا استفاده از آنها سبب تداخل با داروهای آسم گردد.

تاثیر داروی گیاهی بر آسم


© خرداد 98 کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت نزد خانم دکتر سپیده داروگر محفوظ می باشد . | طراحی ، توسعه توسط : OFOGHIT